۵۲ درصد اعتبارات عمرانی بوشهر تخصیص یافت
استاندار بوشهر گفت: از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی استان بوشهر تاکنون ۵۲درصد آن تخصیص یافته که پیش بینی می‌شود تا پایان سال این میزان به ۱۰۰ درصد برسد.
كدخبر: id-28206
تاريخ: 2014-10-25 09:11:36

به گزارش جم خبر،مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه امسال توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌ها شده اظهار کرد:  وضعیت زیر ساخت‌ها در بخش‌های مختلف در استان بوشهر رو به بهبودی است که اکنون درزمینه حمل و نقل، حوزه‌های خدماتی و ارتباطی برنامه‌ریزی مهمی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان‌ها امسال 20 درصد کاهش داشته است گفت: این اعتبار در استان بوشهر نه تنها کاهش نیافت بلکه 20 درصد افزایش و از 403 میلیارد به 460 میلیارد تومان افزایش یافت.

استاندار بوشهر از تخصیص 52 درصدی اعتبارات عمرانی استان بوشهر خبرداد و گفت: تاکنون از اعتبارات مصوبی استان بوشهر 52 درصد تخصیص یافته است و این در حالی است سال قبل در مجموع 40 درصد تخصیص یافت.

به گزارش تسنیم، سالاری با بیان اینکه تخصیص اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری به طرح‌های استانی تحولی مهمی در تسریع طرح‌ها ایجاد کرد گفت:  از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان کنگان و عسلویه امسال 110 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و از محل مالیات برارزش افزوده نیز امسال تاکنون 130 میلیارد تومان پرداخت شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال به 200 میلیارد تومان برسد.

وی  از راه انداری سامانه‌ای برای مشارکت جوانان در برنامه‌های استانی خبرداد و گفت: برای مشارکت بنیاد نخبگان شهرستان‌ها، تنظیم تقویم فرهنگی برای استان از برنامه‌های مهم استان بوشهر در حوزه جوانان است.

استاندار بوشهر با اشاره به ایجاد صنایع پتروشیمی در شهرهای شمالی استان بوشهر گفت: برای اجرای این مهم 3 هزار و 600 هکتار در جوار ساحل جانمایی شده که اجرای ظاشن تحول مهمی در حوزه اقتصاد و اشتغال استان بوشهر فراهم می‌کند.