جشنواره قصه‌گویی در بوشهر آغاز به کار کرد
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: در هفدهمین جشنواره استانی قصه گویی در استان بوشهر ۳۵ قصه‌گو در آن شرکت کردند که با ۱۱ قصه به مرحله استانی راه یافت.
كدخبر: id-28289
تاريخ: 2014-10-28 13:02:48

به گزارش جم خبر،زکیه امیرپور  در آیین افتتاح جشنواره قصه گویی در بوشهربا بیان اینکه استان بوشهر جایگاه ویژه‌ای درقصه گویی دارد اظهار کرد: قصه‌گویی از قدیم‌الایام در استان بوشهررونق داشته است که اکنون هم این مهم در بیشتر خانواده‌های بوشهری ترویج دارد.

وی با بیان اینک قصه‌گوی در بوشهر برگرفته از معارف اسلامی و مذهبی است تصریح کرد: با برگزاری جشنواره قصه گویی می‌خواهیم اهمیت و تاثیر قصه را به جامعه، پدر و مادران و به ویژه کودکان و نوجوانان بگوییم و سنت دیرینه قصه‌گویی در استان بوشهر احیا کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهربا اشاره به نقش مهم قصه‌گویی در انتقال فرهنگ مهم دینی و مذهبی تصریح کرد: مربیان با عشق و علاقه و انتخاب قصه مناسب گروه سنی خود در مراکز فرهنگی و هنری امور تربیتی را در کودکان تقویت می‌کنند.

امیرپور یکی از اهداف جشنواره قصه‌گویی را احیای سنت گذشتگان دانست و افزود: هدف از برگزاری جشنواره قصه گویی زنده نگه داشتن و احیای هنر سنتی است که نسل به نسل به ما رسیده و باید از این هنر الهی استفاده و بهره کافی را برد.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به نقش قصه‌گویی در شکوفا شدن خلاقیت کودکان بیان کرد: یکی از فعالیت‌های شاخص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که به نکات تربیتی به صورت غیر مستقیم پرداخته و به روی تفکر خلاق کودکان تاثیر دارد هنر و فعالیت قصه گویی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با اشاره به برگزاری جشنواره استانی قصه‌گویی خاطرنشان کرد: درهفدهمین جشنواره استانی قصه گویی در استان بوشهر 35 قصه‌گو در آن شرکت کردند که با 11 قصه به مرحله استانی راه یافت.

امیرپور با بیان اینکه داوری  جشنواره قصه‌گویی کارشناسانه و تخصصی بوده تصریح کرد: کارشناسان فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 35 قصه را  داوری کردند و 11 قصه را به  شرکت در جشنواره مرحله استانی انتخاب کردند.