۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » امام جمعه اهرم
  • شناسه : 264525
  • ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
  • 395 بازدید
  • ارسال توسط :
اتهام و تخریب امام جمعه اهرم به چه قیمت؟
اتهام و تخریب امام جمعه اهرم به چه قیمت؟

اتهام و تخریب امام جمعه اهرم به چه قیمت؟

روزهای پایانی ماه رمضان شهر اهرم شاهد برگزاری جشنی بود که متولیان آن تحت عنوان ((جشن بزرگ حاصل از توافقات هسته ای )) اقدام به نواختن موسیقی مبتذل کردند و بدین واسطه حرمت این ماه را شکستند که در این میان امام جمعه اهرم حجت الاسلام والمسلمین راستگو در خطبه های نماز جمعه با موقعیت شناسی و با تاسی از آیات و سیره معصومین و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر این اعمال را محکوم کرد و از دادستان شهرستان خواست تا با توهین کنندگان به مردم و ماه مبارک رمضان برخورد کند.

به گزارش جم خبر به نقل از

 تنگستان نما، بعد از این ماجرا یک جوابیه داده شد و گروهی با فرستادن نامه سرگشاده به حضرت آیت الله صفایی بوشهری سعی در توجیه اعمال ناپسند خود داشتند عده ای در فضای مجازی از شرایط به وجود آمده سواستفاده کرده و با گستاخی به امام جمعه محترم هتاکی کردند. اما دراین باره گفتنی هایی است که خدمتتان ارائه می شود. 

امر به معروف و نهی از منکر، از اعظم شعائر دین اسلام و مقصد کلی از بعثت انبیا و ائمه و اوصیا است. به گونه ای که امام حسین (ع) هدف از قیام خود را امربه معروف و نهی از منکر می داند. بر طبق احادیث در صورت اهمال و اخلال در انجام آن باعث نابودی جامعه می شود. از این جهت در آیات و احادیث  به دفعات به آن سفارش شده است و عاملین به آن صالحین و تارکین آن ملعون معرفی شده اند.

 

حضرت علی علیه السلام فرموده اند:

 

 

لاتترکوا الامر بالمعروف و النهی عن المنکر فیولی علیکم شرارکم ثم تدعون فلا یستجاب لکم

 

امر به معروف و نهی از منکر  را ترک نکنید که بدهای شما بر شما مسلط می شوند آنگاه هرچه خدا را بخوانید جواب ندهد.

 

نهج البلاغه /حکمت 374

۱-بی شک نه تنها امام جمعه اهرم که هیچ کس با خوشحالی مردم مخالف نیست و به گفته ایشان شادی پس از شنیدن خبر جمع بندی مذاکرات حق مردم است ولی به هیچ عنوان کسی حق ندارد زیر لوای این شادی به نواختن موسیقی مبتذل مبادرت کند و حرمت ماه صیام و بندگی را بشکند.

۲-یکی از این افراد که احتمالا از متولیان مراسم نیز بوده در پاسخ خود که در فضای مجازی پخش شده خود را زبان گویای مردم نامیده است، باید از این بزرگوار پرسید که با اتکای بر چه چیزی خود را زبان گویای مردم می نامد؟

حال آنکه  خطایی را نیز مرتکب شده که دل مردم را آزرده کرده است.

۳-رهبر انقلاب در چندین نوبت از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کرده و بعد از حصول توافق نیز از زحمات آنها تشکر کرده است ولی کی از مردم خواسته که به خیابان ها بریزند و این بساط را برپا کنند که شما به به ندای ایشان لبیک گفته اید؟

وزارت کشور و نیروی انتظامی از جشن هسته ای دفاع کرده اند ولی آیا اعلام کرده اند که اینگونه حرمت ماه رمضان را بشکنید؟ که قطعا اینگونه نیست

۴-در بخش دیگری از این نوشته آمده که کسانی که مرتکب این اعمال شده اند خود باید پاسخگوی کردارشان باشند که فرموده پیامبر را که جامعه را به یک کشتی تشبیه کرده کردند و فرمودند اگر نادانی کشتی را سوراخ کند همه ی سرنشینان غرق می شوند، جلب می کنیم.این تشبیه عالمانه پیامبرخود جواب واضحی برای ایشان است.

۵- در بخش پایانی نیز از شهامت مدنی استفاده کرده که باز هم به ایشان عرض می کنیم که زمانی که قانون شکنی می کنید باید سزای عملتان را ببینید و این برگرفته از شرع و قانون ماست حال اگر شما شرع و قانون را زور می دانید این نظر شماست.

۶-در نامه ی سرگشاده ای که عده ای به آیت الله صفایی بوشهری نوشته اند بیان کرده اند که امام جمعه اهرم  شأن و جایگاه مهم و حساس امامت جمعه در شهر اهرم را در حد سخنگوی یک حزب سیاسی پایین آورده است و از این جایگاه سو استفاده کرده است. اولا برهیچ کس در تنگستان پوشیده  نیست که جناب حجت الاسلام والمسلمین راستگو  فارغ از هر گونه گرایش سیاسی از دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کرده و از آنان به خاطر مجاهدتشان تشکر کرده است. ثانیا شخصیت ایشان و جایگاه ایشان به عنوان امام جمعه از این اتهام مبراست و این صرفا اتهامی از جانب نگارنده گان نامه است که به خاطر مواضع اصولی امام جمعه محترم خاطرشان مکدر شده است و اتفاقا سخنان شماست که کاملا رنگ و بوی سیاسی دارد.

۷-ملاک تعیین افراد در جامعه اسلامی باید تعهد، تخصص و تقوا باشد. دولت تدبیر و امید با شعار اعتدال روی کار آمد و به فرموده بالاترین مقام آن جناب آقای دکتر روحانی مشی دولت برای اداره امور به هیچ وجه گرایش سیاسی نیست و تعهد و تخصص است، حال اگر شاید در گذشته چنین نبوده دلیلی بر این نمی شود که این رویه ادامه پیدا کند. همچنین فرماندار محترم شهرستان با سابقه چند دهه خدمت درکشور خود کارآزموده تر و آگاه تر از شما بزرگواران است که بخواهید برای ایشان تعیین تکلیف کنید و بخواهید نظرتان برای انتخاب افراد را به ایشان تحمیل کنید.

گفتنی ها بسیار است اما به همین موارد بسنده می کنیم./ سپاس

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*