۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » امام جمعه اهرم
  • شناسه : 264666
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۶
  • 1296 بازدید
  • ارسال توسط :
هتاکی به امام جمعه اهرم راهبرد جدید تندورهای دوم خرداد در شهرستان تنگستان
هتاکی به امام جمعه اهرم راهبرد جدید تندورهای دوم خرداد در شهرستان تنگستان

هتاکی به امام جمعه اهرم راهبرد جدید تندورهای دوم خرداد در شهرستان تنگستان

گام نیوز: عده ای قلیل به بهانه حمایت از دولت تدبیر و امید خیابان های اهرم را با ناکجا آباد غرب اشتباه گرفتند و بساط لهو و لعب را در جشن به اصطلاح هسته ای مردم پهن کردند و با این اقدام وقیحانه و خارج از چارچوب مواضین اسلامی، حرمت ماه صیام را شکستند.

به گزارش جم خبر به نقل از"گام نیوز"، در اواخر ماه رمضان بود که تیم مذاکره کننده هسته ای کشور با گروه موسوم به ۱+۵ به یک جمع بندی رسید و به دنبال این توافقات نیمه تمام برخی از مردم کشور در مکان هایی مشخص از شهر های کشور به پاس زحمات تیم دیپلماسی کشور جشن هسته ای به پا کردند، اما در این بین گروهی معلوم الحال از عناصر فتنه فرصت را غنیمت شمرده و برای دستیابی به اهداف مغرضانه خود به جمع مردم آمدند و با سر دادن شعارهایی علیه امنیت ملی و در حمایت از سران منفور فتنه کام مردم ولایی را تلخ نمودند.

شهر ولایتمدار اهرم نیز از این قاعده مستثنا نبود و متاسفانه عده ای قلیل به بهانه حمایت از دولت تدبیر و امید خیابان های اهرم را با ناکجاآباد غرب اشتباه گرفتند و بساط لهو و لعب را در جشن به اصطلاح هسته ای مردم پهن کردند و با این اقدام وقیحانه و خارج از چارچوب و مواضین اسلامی حرمت ماه صیام را شکستند و باعث اندوه و آه مردم ولایتمدار این خطه شهید پرور شدند، تا اینکه امام جمعه توانای شهر اهرم در خطبه های نماز جمعه آخر ماه رمضان، پرده از تذویر نقشه شوم این افراد برداشت و ضمن حمایت قاطع از دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره‌کننده و اینکه خوشحالی حق مسلم مردم شریف شهر اهرم می‌باشد، از این حق خود استفاده کرده و افراد فتنه‌گر را "اوصیکم به تقوی الله" نموده و اعلام داشتند که می‌بایست شادی افراد معلوم‌الحال محدود و در چارچوب موازین شرعی و قانونی باشد.

این روشنگری ها به مذاق تندروها و عناصر فتنه خوش نیامده و با محکوم کردن امام جمعه شهر اهرم در فضای مجازی و حقیقی نسبت به ساحت مقدس به این روحانی و عالم فرهیخته جشن هسته‌ای را میدانی برای انتقام سیاسی مبدل ساختند و شهر ولایتمدار اهرم را متشنج نمودند و با نوشتن نامه ای بدون امضا به حضرت آیت الله صفایی بوشهری از روشنگری های این امام جمعه با بدترین شیوه ممکن انتقاد کردند.

ناگفته مشخص بود که این هتاکی نقشه نخ نمای طیف تندروی دوم خرداد که اغلب با گرم شدن تنور انتخابات قوت می گیرد بود ولی برنامه ریزان آن موقعیت شهر اهرم را در خوب درک نکرده بودند و حجم عظیم نیروهای انقلابی آن را در نظر نگرفته بودند.

حال جای سوال است که چرا این حامیان دکتر روحانی امضایی به زیر نامه اهانت آمیز خود نزده اند و آن را تایید نکرده اند و این شائبه به وجود می آید که افراد مغرض سیاسی در راس و پشت این نامه اهانت آمیز بوده اند.

با کمال بی تقوایی در نگاشته منتسب به حامیان دکتر روحانی در تنگستان، امام جمعه شهر اهرم را محکوم به تنزل جایگاه امامت جمعه و تبدیل شدن به سخنگوی حزب سیاسی خاص کرده است، گرچه بهترین پاسخ به این نوشته ها سکوت است و از جفای روزگار است که بخواهیم در سبب پاسخ برآییم ولی تکلیف حکم می کند که از جایگاه نماز جمعه که مربوط به دین مردم می باشد نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی بیان داریم.

* حجت الاسلام والمسلمین راستگو مانند سایر ائمه جمعه استان، به حق در بین آحاد مردم استان و نیز شهر اهرم به حسن خلق و صراحت بیان شهره است و در طول مدت امامت جمعه شهر اهرم نشان داده اند که هیچ وقت وامدار طیف و گروه سیاسی خاصی نبوده و گواه این مدعا صحبت های موجود ایشان در رسانه هاست که همه موجود است و این ادعا  بر خلاف آن نامه کذایی قابل دفاع است.

* مشخص است که نگارندگان این بیانیه هتاکانه از وظایف امام جمعه اصلا آگاهی نداشته اند، اگر امام جمعه نسبت به اتفاقات و نابهنجاری های شهر سکوت کند باید به عدالت و صداقت و دلسوزی وی شک کرد، حال آنکه بارها مردم استان شاهد بیان حقایق و روشنگری های این امام جمعه انقلابی بوده اند.

* با کمال تاسف و تاثر در نوشته تندروهای دوم خردادی تنگستان شاهدیم که امام جمعه پرتلاش شهر اهرم را به مخالفت با شادی مردم محکوم کرده اند و با غوغاسالاری سعی در تشویش اذهان عمومی داشته اند حال اینکه شواهد و قرائن گواه بر قبح شکنی برخی از فرصت طلبان و سوءاستفاده آنها از مراسم جشن است و این در حالی است که نه تنها مردم استان بلکه مردم ایران اسلامی این دیار را به رشادت های شهید رییسعلی دلواری و عالمان برجسته ای چون مجتهد اهرمی و علامه بلادی و زائر خضرخان اهرمی میشناسند و قطعاً زادگاه این اسطوره های جاودان نمی تواند جولانگاه فرصت طلبانی باشد که هر روز به بهانه ای سعی در دستیابی به اهداف سیاسی و ضد نظام خود دارند.

* همه می دانیم که علمای ما از جمله حجت الاسلام راستگو هرگز با شادی مردم مخالف نبوده و همواره مسئولین را به تلاش برای آسایش دائمی مردم توصیه نموده اند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرده اند، چه شده است که عده ای نامه سرگشاده ترتیب داده و در فضای اجتماعی و شبکه های مجازی به تخریب و اهانت به حجت الاسلام راستگو روی آورده اند، جز این است که ایشان از سوء قصد این افراد برای حرمت شکنی ماه رمضان و حرکات احتمالی آینده آنها پرده برداشته است و آنها را در ابتدای راه ناکام گذاشته است؟

* با سر برآوردن این نامه سرگشاده بدون امضاء در چند سایت خاص که وامداری آنها به برخی از سران فتنه امروز برای همه مردم استان روشن و مبرهن است ماهیت و دست های پشت پرده نگارنده آن نیز هویدا شد و معلوم شد که این توطئه که توسط عده ای قلیل صورت گرفته نسخه عاریه گرفته از پیرهای تندرو همان طیف سیاسی خاص و به سبک معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی است ولی با بیداری و بصیرت مردم ولایتمدار شهر اهرم این توطئه در نطفه خفه شد.

نوشته اند که برنامه ای در شان مردم اهرم برگزار شده است، جای سوال است که به چه حقی و طبق کدام اصل شان و لیاقت مردم شهیدپرور شهر اهرم را اینگونه تقلیل داده اند. آیا شان این مردم بزرگوار در ماه مبارک رمضان حرمت شکنی این ماه پس از لیالی قدر به بهانه جشن هسته ای و سوء استفاده یک جریان خاص سیاسی از آن و پس از آن هتاکی به امام جمعه محبوب این شهر است؟

 نگارندگان این نامه کذایی خود به خوبی می دانند که متاسفانه توسط عده ای محدود، حریم ها نگه داشته نشده و حرمت ها شکسته شده بود و امام جمعه بنا به وظیفه دینی خود با موقعیت شناسی در جایگاه نماز جمعه این مورد را تذکر داد.

همه ما می دانیم که جشن توافق هسته ای متعلق به گروه خاصی نیست و همه مردم در آن شریک هستند ولی نمی توان با این توجیه که مسئولین در آن شرکت کرده اند حکم بر صحت کامل برگزاری آن داد، روز بوشهر سال ۹۲ نیز برخی از مسئولین در صف اول شادی مردم حضور داشتند ولی متاسفانه همه شاهد هنجارشکنی ها و حرمت زدایی ها از چهره این شهر بودیم تا جایی که شاهد اشک های نماینده ولی فقیه و امام جمعه دلسوز شهر بوشهر در خطبه های نماز جمعه بوشهر بودیم و یقیناً مردم ولایتمدار استان بوشهر هرگز اجازه هنجارشکنی های مشابه آن را به احدی نخواهند داد.

نیما دشتی

 انتهای پیام/ GAMNEWS.IR

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*