۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » حامی کروبی در جم » کروبی » هاشم پروند
  • شناسه : 278007
  • ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  • 1982 بازدید
  • ارسال توسط :
حاشیه های یک اظهار نظر جنجالی در شهرستان جم
حاشیه های یک اظهار نظر جنجالی در شهرستان جم

حاشیه های یک اظهار نظر جنجالی در شهرستان جم

در روزهای گذشته، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جم با انتشار جمله ای جنجالی در یکی از گروه های واتساپی، سبب حیرت همگان شد، به نحوی که بلافاصله با واکنش رسانه های استان مواجه گردید.

به گزارش جم خبر؛ در روزهای گذشته، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جم با انتشار جمله ای جنجالی در یکی از گروه های واتساپی، سبب حیرت همگان شد، به نحوی که بلافاصله با واکنش رسانه های استان مواجه گردید.

حجت الاسلام هاشم پروند در واکنش به خبر جعلی درگذشت مهدی کروبی از سران فتنه سال ۸۸ که تکذیب شده بود نوشت: «مرگ مال همه هست. همه هم خواهند مرد. کسی هم ماندنی نیست. مهم اندیشه انسانهاست که می ماند. دشمنان هم همیشه از اندیشه ها می ترسند. که فکر و اندیشه هم زیر خاک نمی رود. فکر و اندیشه کروبی زنده است و روزی ایجاد سونامی خواهد کرد».

 

 

آقای پروند البته توضیح نداد که منظورش از دشمنی که از اندیشه های کروبی می ترسد چه کسی است، و این اندیشه که قرار است سونامی ایجاد کند کجا را هدف خواهد گرفت، یا اساساً مقصود او از سونامی در این بحث چه بوده است!

 

طرح چنین ادعایی از سوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی جم البته با واکنش های مثبت، تعریف ها، و تمجیدهای برخی از اصلاح طلبان مواجه گردید تا جایی که در گروه های مختلف وی را در جایگاه شیخ اصلاحات شهرستان نشاندند؛ همان تعریف ها و تمجیدهای معمول اصلاح طلبان که گاه افراد را به خاک سیاه می نشاند!

 

جمله آقای پروند که با توجه به سمت و جایگاهی که در اختیار دارد بسیار عجیب و حیرت آور بود، اما در همان لحظه با واکنش منفی خاصی هم روبرو نشده و هیچ کسی سعی در به چالش کشیدن وی ننمود، تا شاید وی در همان فضا بتواند مفری برای رهایی خود از برچسب حمایت از فتنه گران پیدا کرده و یا نظر خود را تعدیل نماید. عدم پاسخ مخالفان نیز شاید به آن دلیل بوده است که در آن لحظه کذایی آنلاین نبوده اند و یا نظرات وی در انبوه اخبار ارسالی از دیده آنها پنهان مانده است. که ای کاش قبل از کشیده شدن به سایت ها در همان گروه بحث انجام می شد و آقای پروند می توانست توضیحات بیشتری ارائه نماید.

 

با همین پیش فرض استان۲۴ قایل به بازنشر این خبر بعد از رسانه ای شدنش نبود و این کار را انجام نداد، و اعتقاد دارد مطالب گروه هایی که در آنها مباحث سیاسی صورت می گیرد بهتر است به رسانه ها کشیده نشود تا افراد بتوانند با مباحثات منطقی و در چارچوب آزاد اندیشی اندیشه های خود را در معرض افکار سایر اعضاء قرار داده و مورد چکش کاری قرار بگیرد، تا شاید نظری همچون آنچه هاشم پروند مطرح کرده در مواجهه با منطق و مستندات تعدیل و یا اصلاح شود، و چنانچه با وجود دادن این فرصت، فرد ]مسئول[ مواضع خود را اصلاح نکرد، بعداً درباره آن در رسانه ها تحلیل شود.

 

از طرفی شخص شیخ پروند نیز نه تنها تلاشی برای اصلاح مواضع خود نکرد که حتی با انتشار شعری در یکی از گروه های مجازی به آن دامن زد، تا مشخص شود او از اظهار نظر خود پشیمان نیست و آنهایی که ادعای وی را به رسانه ها کشانده اند، احتمالاً شناخت کافی از مواضعش درباره سران فتنه داشته اند.
شیخ پروند بعد از رسانه ای شدن اظهاراتش ابیات زیر را در فضای مجازی منتشر کرد، که بلافاصله گزیده آن توسط اصلاح طلبان ضمیمه عکس وی شده و در فضای مجازی باز نشر گردید:

 

مرا از حیله رندان نترسانید
مرا از مکر نامردان نترسانید

 

من از آغاز عمرم در قفس بودم
مرا از حبس و از زندان نترسانید

 

تمام پیکرم از درد می لرزد
مرا از درد یک دندان نترسانید

 

من از دریای طوفانی گذر کردم
مرا از نم نم باران نترسانید

 

به خود می پیچم و خون میخورم هر روز
مرا از یک شب بی نان نترسانید

 

من از همخون خود آتش بجان دارم
مرا از خنجر میهمان نترسانید

 

دگر نوری نمانده تا ببینم من
مرا از کوری چشمان نترسانید

 

دگر جانی نمانده تا بگیریدش
مرا از این تن بی جان نترسانید

 

درون من خدا پر نور می تابد
مر از ظلمت شیطان نترسانید

 

تمام زندگی، من عاشقی کردم
مرا از لغزش ایمان نترسانید

 

برای حرف آخر یادتان باشد
گرانم من مرا ارزان نترسانید

منبع: استان۲۴

 

تصاویر زیادی از نسبت های ناروا و اظهار نظرات سخیف برخی سران اصلاح طلب جم نسبت به پایگاه خبری تحلیلی جم خبر نزد این پایگاه وجود دارد که این پایگاه خبری حق شکایت از این اشخاص که بعضا در پست های مدیریتی آن شهرستان هم هستند را برای خود محفوظ می داند.
 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*