۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 283816
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰
  • 1268 بازدید
  • ارسال توسط :

عدم اعتماد به دشمن

مادامی‌ که سلطه گری دشمن ادامه داشته باشد، استکبارستیزی نیز ادامه خواهدداشت و لذا اعتماد و حسن نیت به دشمن اوج بی‌بصیرتی و ذلت‌پذیری است.

به گزارش جم خبر به نقل از    آزاده ممتاز سیدعلی اکبر مصطفوی در یادداشتی نوشت:

   

 آیه ۲۱۷ از سوره مبارکه بقره: «ولایزالون یقاتلونکم حتی یردوکم عن دینکم ان ستطاعو »

این آیه اهداف دشمنان را به‌وضوح بیان می‌دارد. منظور این است که دشمنان با تمام توانشان با ما در نبردند، که انگیزه و اراده ما را در زمینه های مختلف تضعیف نمایند و اگر بتوانند ما را از دین مان برگردانند. نه آن دینی که حکومت عربستان و امثالهم بر وفق مراد استکبار برای دنیا شان به کارمی گیرند. دردناکتر از همه مسلمان نماهای داخلی هستند که دین را برای دنیا شان ابزار نموده و از حسن نیت، صداقت، اعتماد و اعتقاد جامعه سوءاستفاده می کنند. خواسته یا ناخواسته، آب در آسیاب دشمنان می ریزند. منظور ما از دین، دینی است که حضرت امام حسین«ع» به تبع از جدش رسول گرامی اسلام محمد«ص» در اوج بصیرت و فداکاری، حق طلبی، ظلم ستیزی و حریت را به بشریت آموختند. دینی که تحت امر ولایت‌فقیه باعث سقوط رژیم۲۵۰۰ساله سلطنتی در ایران گردید. دینی که در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران را در مقابل ابرقدرت ها به پیروزی رساند. دینی که بر اساس آن ۳۷سال است ملت ایران تحت امر ولایت‌فقیه در مقابل توطئه‌های دشمنان باافتخار ایستاده است و استکبار از چنین دینی در هراس است.
 
 
مادامی‌ که سلطه گری دشمن ادامه داشته باشد، استکبارستیزی نیز ادامه خواهدداشت و لذا اعتماد و حسن نیت به دشمن اوج بی‌بصیرتی و ذلت‌پذیری است. با تمام این تفاصیل باید توجه داشت در کنار امنیت ملی و قدرت نظامی کارسازترین مبارزه، برنده‌ترین سلاح و بهترین ‌تبلیغات برای خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان، اطاعت‌پذیری عملی از ولایت‌فقیه است.
 

 

اطاعت‌پذیری عملی در واقع یعنی اجرای ضوابط که در پی آن رعایت عدالت، رفاه اجتماعی، مبارزه اصولی و قاطعانه با مفاسد گوناگون، صداقت در گفتار و عمل خصوصاً مسئولان ذی‌ربط، ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر به معنای واقعی آن، رسیدگی به خواسته‌های به‌حق و قابل‌اجرا در جامعه، عمل به اهداف و پیام شهدا و آرمان‌های امام «ره » و ارج نهادن به ایثار گران ..

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*