۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 283811
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۴
  • 2422 بازدید
  • ارسال توسط :

یک افشاگری جدید از اسنودن

تازه‌ترین افشاگری‌های اسنودن نشان می‌دهد آمریکا و انگلیس از ارتباطات بیسیم و اینترنتی پروازهای فرانسه جاسوسی کرده‌اند.

به گزارش جم خبر به نقل از  خبرگزاری «اسپوتنیک» از جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس از هواپیماهای فرانسه خبر داد.

این خبرگزاری به نقل از رسانه‌های فرانسه نوشت که اسناد محرمانه منتشر شده توسط «ادوارد اسنودن» کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نشان می‌دهد که این آژانس به‌همراه مراکز ارتباطاتی دولت انگلیس برنامه‌هایی را توسعه و مورد استفاده قرار داده‌اند که هدف از آنها نظارت بر ارتباطات بیسیم و اینترنتی هواپیماهای فرانسه و از جمله «ایر فرانس» بوده است.

روزنامه «لوموند» فرانسه نوشت که این اسناد محرمانه حاکی از وجود یک آنتن مخفی زمینی است که می‌تواند سیگنال‌های داده شده ماهواره‌ای را در صورتی که تلفن استفاده کننده از این سیگنال‌ها در ارتفاع هزار پایی باشد، ردگیری کند.

بر اساس خبر لوموند با همکاری پایگاه اینترسپت که گنجینه‌ای از اسناد مخفیانه اسنودن را در اختیار دارند، آژانس امنیت ملی آمریکا و مراکز ارتباطاتی انگلیس صرفاً می‌توانند با روشن شدن تلفن، ارتباطات هواپیماهای فرانسه را ردگیری کنند و حتی به فهرست مسافران دست پیدا کنند.

لوموند نوشت که علت جاسوسی از پروازهای هواپیمایی فرانسه و همچنین هواپیماهای مکزیک این است که سازمان سیا این پروازها را در ردیف اهداف احتمالی تروریستی طبقه‌بندی کرده است.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که اسنودن در حال حاضر در روسیه به سر می‌برد. اسنودن بعد از افشای اسناد مربوط به برنامه‌های جاسوسی جهانی آمریکا و فرار از این کشور، از روسیه پناهندگی گرفته است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*